טיפול בתא לחץ – מה צריך לדעת?

אם עדיין לא שמעתם על טיפול בתא לחץ, כדאי שתדעו כי מדובר על שיטת ריפוי טבעית הרלוונטית עבור מגוון רחב של מצבים רפואיים, שחלקם מורכבים. ניתן למצוא את שיטת הטיפול המדובר כשיטה פופולארית מאוד בעיקר בעשורים האחרונים בישראל. תא לחץ הרלוונטי לטיפול ניתן למצוא בישראל הן במסגרת רפואה פרטית והן במסגרת רפואה ציבורית, כאשר מקבלים טיפול מעין זה ברפואה הציבורית, הוא בעיקר יהיה עבור מצבים אקוטיים וכרוניים ואילו הטיפול שמקבלים ברפואה הפרטית בתחום זה, רלוונטיים גם למצבים תפקודיים, נוירולוגיים ופסיכיאטריים שונים. חשוב לבחור מרפאה לטיפול בתא לחץ בצורה הטובה ביותר, על מנת שהטיפול יהיה אפקטיבי ויענה על מטרותיו.

כיצד בוחרים מרפאה לטיפול בתא לחץ?

אם אתם זקוקים לטיפול בתא לחץ, כדאי שתבחרו את המרפאה הרלוונטית לצורך מתן טיפול זה בהתאם לכמה פרמטרים: ראשית כך, על המרפאה להציע טיפול בתא לחץ בלחץ אטמוספרי יעיל. על פי המחקרים של האגודה הרפואית העולמית לחמצן אטמוספרי, עולה כי הטיפולים בתא לחץ יעילים רק בלחץ של 1.4 לכל הפחות ועל כן, כאשר פונים לבחירת מרפאה פרטית או כאשר מופנים לטיפול זה דרך הרפואה הציבורית, יש לוודא כי הטיפול מתבצע בלחץ זה או בלחץ גבוה ממנו. מעבר לכך, חשוב מאוד לברר כי דחיסת החמצן במהלך הטיפול נאמדת בעשרה ליטרים לדקה אשר המטופל נושם. טיפול שלא מבוצע בדחיסת חמצן שכזאת אלא נמוכה ממנה לא יביא לתוצאות טובות. מעבר לכך, חשוב לדעת כי כל טיפול שכזה מחייב בקרה של רופא מוסמך. הרופא חייב לוודא כי הטיפול מתבצע בצורה מדויקת בהתאם לשיטות השונות של המחקר אשר נבדקו והוכח כי הן יעילות.  על הרופא לפקח על מהלך הטיפול ועל התוצאות ולוודא כי התהליך מתקדם בצורה יעילה ותקינה.

למה טיפול בתא לחץ יעיל?

כיום, טיפול בתא לחץ מוצע כאמור הן במסגרת הרפואה הפרטית והן במסגרת הרפואה הציבורית, כאשר לא מעט חברות ביטוח ממנות את הטיפולים המוצעים במסגרת הפרטית כאשר יש לה התוויה רפואית מובחנת ומוכרת. לא מעט מהאנשים אשר בוחרים בטיפול זה, עושים זאת בכדי לשפר את היכולות הגופניות להם ולהאריך את תוחלת החיים שלהם על ידי העשרת המוח שלהם בחמצן. אך מעבר לכך, לא מעט מטופלים בוחרים בטיפול זה לצורך התמודדות יעילה עם כאבים כרוניים ואקוטיים שהם לא מוצאים דרך אחרת יעילה להתמודדות עימם.

אם החלטתם ללכת על טיפול בתא לחץ, חשוב מאוד שתבחרו במרפאה הטובה ביותר בתחום.