פסוריאזיס

פסוריאזיס

פסוריאזיס נחשבת לאחת ממחלות העור המוכרות והידועות ביותר, אשר נגרמת כתוצאה ממערכת החיסון אשר תוקפת את הגוף עצמו. המחלה יכולה להתפתח אצל גברים או נשים במידה שווה ולרוב היא מופיע לראשונה בין הגילאים 10 – 30. השכיחות שלה באוכלוסייה העולמית הינה 4% וחשוב להבין כי היא יכולה להתפתח במקומות שונים בגוף. כדאי לדעת כי אומנם ישנו רקע גנטי למחלה, אך לרוב היא מתפרצת כתוצאה מגורמים חיצוניים. למשל, אנשים רבים סובלים מפסוריאזיס כתוצאה מתקופות של לחץ וסטרס בעבודה או בחיים האישיים, אלרגיה לסוגי מזון מסוימים, תזונה לקויה, צריכת יתר של אלכוהול, היגיינה לקויה, נטילה של תרופות מסוימות ועוד.

פסוריאזיס – כל הפרטים שמעולם לא ידעתם על המחלה

ברוב המקרים, המחלה מופיעה באזור המרפקים, הברכיים ואיברי המין. לאחר מכן, היא יכולה להתפשט לשאר הגוף, כאשר אחד המקומות הנפוצים ביותר הוא אזור הקרקפת. ברוב הפעמים, הפסוריאזיס מופיע תחילה מאחורי האוזניים, בעורף ובקו השיער ולאחר מכן מתפשט לשאר הראש. ללא טיפול מתאים כמו הטיפול של הייר קליניק, כל הקרקפת עלולה להפוך לרגישה למגע ואף לדמם מכל סירוק. כתוצאה מכך, צמיחת השיער נפגעת וישנה נטייה לסבול משיער דליל וקרחות. במקרים כאלו יש צורך לעבור אבחון מקיף, על מנת למצוא את הטיפול היעיל ביותר. חשוב להבין כי לכל אדם יש את הטיפול המתאים ביותר למצב הבריאותי והנפשי שלו, ורק איש מקצוע שמתמחה בתחום, יוכל לסייע לכל אחד להחזיר את צמיחת השיער הטבעית שלו. ברוב הפעמים הטיפול כולל תוספי תזונה בשילוב עם שינוי בתזונה היומיומית, במטרה להגיע לאיזון כללי של הגוף.

לסיכום, כל מי שסובל מהתופעה הטורדנית של פסוריאזיס בקרקפת, חייב להגיע למומחה בתחום, על מנת למצוא את הטיפול היעיל ביותר לבעיה. היום ניתן למצוא תכשירים שונים שיכולים להקל על המצב כבר בטיפול הראשוני.

כתוב/כתבי תגובה