צרבת

צרבת היא תחושת צריבה כואבת בחזה שיכולה לנוע בין קלה לחמורה. זה נגרם בדרך כלל על ידי ריפלוקס חומצי, המתרחש כאשר תוכן הקיבה זורם אל הוושט. זה יכול להיגרם גם על ידי מספר תנאים אחרים, כגון דלקת ריאות ואסטמה.

צרבת מטופלת בדרך כלל עם נוגדי חומצה או תרופות המפחיתות את ייצור חומצת הקיבה. עם זאת, טיפולים אלה לא תמיד עובדים טוב עבור כולם (קרא על צרבת בהריון) ויש אנשים הזקוקים ליותר מתרופה אחת כדי לטפל בתסמיני הצרבת שלהם.

חלק מהאנשים משתמשים גם בשינויים באורח החיים כדי לסייע בהפחתת תסמיני צרבת, כגון הימנעות ממזונות ומשקאות מסוימים הגורמים לדלקת ברירית הקיבה או אכילת ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר במהלך היום. . התקפי חרדה הם גם גורם שכיח לתסמיני צרבת. התקף החרדה יכול לגרום לאדם לחוות רעד בלתי נשלט, דופק מהיר או קוצר נשימה. . בחילות, הקאות ושלשולים הם תסמינים נפוצים נוספים של התקפי חרדה.

צרבת היא סימפטום של מחלת ריפלוקס קיבה ושט (GERD) שיכולה להיגרם על ידי מספר גורמים. לא תמיד קל לזהות את הסיבה. ישנן תרופות רבות המסייעות לצרבת, אך ייתכן שחלק מהאנשים לא יגיבו להן. . תסמינים של GERD יכולים לכלול: צרבת שבאה והולכת סחרחורת, עילפון או סחרחורת כאב או לחץ בחזה, במיוחד בשכיבה. 

צרבת היא מצב שכיח שיכול לגרום לך להרגיש חולה, אי נוחות ולא טוב. זה יכול גם לגרום לכאבים בחזה, בחילות והקאות.

ישנן דרכים רבות להקל על אי הנוחות של צרבת. אז מה עוזר לצרבת? חלק מאלה כוללים:

  • שתייה מרובה של נוזלים
  • נטילת תרופות ללא מרשם כגון נוגדי חומצה או אנטיהיסטמינים
  • אכילת ארוחות קטנות בתדירות גבוהה במהלך היום
  • הימנעות ממזונות חריפים, אלכוהול וקפאין