שיקום פרטי אחרי אירוע מוחי

שיקום פרטי אחרי אירוע מוחי

אירוע מוחי תוקף לצערנו לא מעט אנשים בעיקר בגיל השלישי. על פי נתוני משרד הבריאות, בשנת 2014 לקו בשבץ או באירוע מוחי מול יותר ב17000 אנשים. בשנת 2015 חלה עליה במספר הנפגעים והוא עמד על כמעט 18000 אני אדם. אחוזי הגברים שלקו בשבץ עמד בשנה זאת על 46 אחוזים של גברים לעומת 43 אחוזים של נשים. 

אז מה קורה לגוף בעת שבץ מוחי? 

שבץ או אירוע מוחי נגרמים בשל פגיעה ברקמת המוח, קראו בהרחבה באתר stroke guide. הפגיעה מתרחשת במקרים של בעיה בכלי הדם שאמורים להעביר חמצן אל המוח. כאשר אספקת החמצן פוסקת נפגעים חלקים מסוימים במוח שגורמים לשיבושים בדיבור, בעיות בהליכה, ביציבה, ובתפקוד היום יומי. מי שלקה בשבץ מוחי הזדקק – לאחר האירוע – לשיקום גופני אותו יש לבצע בחצי השנה הראשונה מרגע השבץ. השיקום מתחיל לאחר מנוחה וזמן התאוששות ומטרתו לסייע לנפגעים לחזור לתפקוד מלא בכול הנוגע לדיבור, הליכה ויציבה, שמירה על שיווי משקל, ביצוע פעולות יומיומיות ועוד. 

כיצד אפשר לקבל שיקום פרטי לאחר שבץ מוחי? 

כאשר אתם בודקים את האופציה לקבלת טיפול שיקום פרטי אחרי אירוע מוחי: חשוב לדעת כי עומדות לרשותכם מספר אופציות, החל משיקום בבית החולים שנעשה במחלקות לאשפוז יום (שיקום שבו המטופל מקבל שירותים בבית החולים ולאחר מכן חוזר לביתו) וישנה אופציה לקבל שירות בבית הפרטי. שירות כזה אינו זול, אך אפשר לממן אותו על ידי פנייה אל המוסד לביטוח לאומי/ קופות החולים (גם קופות החולים מציעות שירות טיפולים ע"י מומחי) ואפשר לפנות אל חברות הביטוח. הטיפול הפרטי יכלול סיוע של פיזיותרפיסטים, רופאים, אחיות, מרפאים בעיסוק ועוד, אשר יספקו את הטיפול שיחזיר את החיים למסלולם. 

 

כתוב/כתבי תגובה