מה בעצם ההבדל בין נעלי ריצה לבין נעלי אימון?

אם תיכנסו לחנות נעליים מבלי לדעת מה אתם מחפשים, סביר מאוד שתתבלבלו לגמרי ממה שאתם רואים. הרי קיימים אינספור סוגי נעליים – החל מנעליים פשוטות, נעלי סירה, נעלי שרוכים או נעלי בובה וכלה בנעלי ספורט, נעלי ריצה, כפכפים, נעלי בית וסנדלים עבור דרך נעלי עקב מסוגננות ונעלי גברים אלגנטיות לאירועים וכן מגפיים ומגפונים בגבהים ובגזרות שונות. כל נעל מתאימה לשימוש שונה, לעונה אחרת בשנה ולזמנים שונים ביום.

התאמת הנעליים לצורך הנדרש

כאשר רוכשים נעליים בחנות נעליים אונליין חשוב מאוד להתאים אותן לצורך שלשמו רוכשים אותם. כך למשל, אם אתם רוכשים נעליים עבור אירוע, הן צריכות להיות בעלות מראה חגיגי ואלגנטי, אך אם אתם קונים נעליים ליום יום, תוכלו לבחור בכאלה פשוטות יותר שהדגש בהן הוא יותר על נוחות. כך גם לעניין ספורט. אם אתם קונים נעליים שמיועדות לפעילות ספורטיבית כלשהיא, עליכם להתאים את הנעל שאתם רוכשים ולבחור באחת כזו שמתאימה למטרה ומעוצבת בצורה שתגן על הרגל שלכם במהלך כל האימון.

נעלי ריצה או נעלי אימון – כך תבדילו בין השניים

כאמור, עבור כל תחום ספורט יש צורך בסוג נעליים שונה שמתאים במיוחד לתחום הזה, וכך גם לגבי נעלי ריצה ונעלי אימון. נכון שקיימים מאפיינים דומים לשני ענפי הספורט הללו ולכן גם הנעליים שמתאימות להם תהיינה בעלות מאפיינים דומים. אך עם זאת, חשוב לזכור כי נעלי ריצה מקצועיות מומלצות חייבות להיות קלילות במיוחד בשביל שיהיה נוח לרוץ איתן וכדי שהן לא תכבדנה על הרגל, וזה דבר שלא בהכרח חייב להיות בנעלי אימון. כמו כן, חשוב שבנעלי הריצה יהיו גם בולמי זעזועים על מנת שהרגל לא תיפגע בעת הריצה ובזמן העצירה.