הורות משותפת טובת הילד

המגמה של הורות משותפת צוברת תאוצה. הורים חולקים יותר ויותר את הטיפול בילדיהם עם סבים וסבתות, קרובי משפחה או בני משפחה אחרים. כיום יש לא מעט נשים וגברים שמחליטים להביא ילדים בהורות משותפת כאשר הדבר צריך להיעשות בצורה מקצועית בלבד. 

המאמר הבא  דן כיצד ניתן לקבל החלטה זו וכיצד היא יכולה להשפיע על עתיד ההורות המשותפת. במאמר זה נבחן גם כמה תרחישים אפשריים שבהם הורות משותפת יכולה להוביל לעתיד טוב יותר לילדים, שוויון גדול יותר בין גברים לנשים ועתיד יציב יותר למשפחות.

למה חשובה טובת הילד?

כשילד נולד, ההורים צריכים להחליט איך הם רוצים לגדל את ילדם. שני ההורים יכולים להחליט שהם יחלקו את ההורות באופן שווה או שהאם תהיה זו שתטפל בילד. החלטה זו מתקבלת על ידי בית משפט משפטי וישנן דרכים רבות ושונות בהן ניתן לעשות זאת. יש את מי שפונה לליווי הורות אלטרנטיבית שם יש מומחים שיכולים לסייע למצוא פרטנרים להורות ולקבל החלטות. 

חלוקה בין הורים

הורות משותפת לטובת הילד. אבל לא תמיד ניתן לחלוק את זמן ההורות עם שני ההורים. חלק זה דן בחלק מהאפשרויות העומדות בפני הורים שאינם יכולים לחלוק את זמן ההורות עם ילדיהם. כיום מחליטים להביא ילד לעולם אנשים מסוגים שונים, חלקם בזוגיות וחלקן לא. 

איך מבצעים החלטה טובה?

הורות משותפת היא החלטה שצריכה להתקבל על ידי שני ההורים. זה יכול להשתנות בהתאם לצרכים ולנסיבות של הילד. הורות משותפת היא לטובת הילד. זוהי דרך להבטיח שהורים יהיו מעורבים בחיי ילדיהם. כדי ליישם את כל מה שצריך עבור טובת הילד, כדאי תמיד להתייעץ במומחים שיוכלו ללוות אתכם בתהליך. למידע נוסף המרכז להורות אחרת