סימנים לאנורקסיה – כך תדעו מראש

התפתחות של אנורקסיה נרבוזה לא מתרחשת בבת אחת, אלא זהו תהליך של שינוי בדימוי העצמי של הגוף אשר מתרחש לאורך זמן ורק מקצין ככל שהזמן חולף. כדי שתוכלו לדעת כבר בשלבים מקדימים האם יש חשד להתפתחות אנורקסיה שצריכה לעורר את תשומת לבכם, תתחילו בכך שתביאו בחשבון סימנים לאנורקסיה שנזכיר במאמר.

איך תדעו האם אחד הקרובים אליכם סובל מאנורקסיה?

  • שינויים התנהגותיים – יש שינויים התנהגותיים שצריכים לעורר חשד של התפתחות אנורקסיה, כמו הערכה עצמית שתלויה באופן מוחלט בהרגלי האכילה, עיסוק כפייתי באוכל או אכילה בשעות קבועות בלבד.
  • שינויים גופניים – שימו לב כי יש שינויים גופניים רבים שיכולים להוות חשד להתפתחות אנורקסיה, ועל כן תמיד רצוי להיות עם היד על הדופק ולהכיר את הסימנים. ביניהם ניתן למנות בעיות עיכול, עור יבש, חולשה ועייפות כללית, הפרעות שינה, כאבי שיניים, נשירת שיער ושינויים הורמונאליים.

כשלא בטוחים האם מדובר באנורקסיה תסמינים , אך קיים חשד, רצוי לפנות למטפל באנורקסיה על מנת שיוכל לאבחן את המצב ולתת לכם הערכה מדויקת. כך יהיה לכם ברור לחלוטין מה המצב של האדם שקרוב אליכם והאם זה משהו שצריך להטריד אתכם. אין ספק בכלל שזה יהיה נחוץ שתפעלו בהקדם האפשרי במובן הזה ולא תתעכבו עם קבלת הטיפול, שכן עיכוב עלול רק לפגוע במצב המטופל.

פנו לבירור מקצועי וקבלת טיפול במידת הצורך

כאשר מאבחנים כי ישנם סימנים לאנורקסיה שמעוררים חשד אמתי להפרעת אכילה קיצונית, רצוי לפעול בהקדם האפשר כדי לקבל טיפול יעיל שיוכל להביא לשיפור ניכר במצבו של המטופל או לפני שמגיע החמרה במצב. לפיכך זה הכרחי שלא תתמהמהו ותבדקו כבר בזמן הקרוב מה אתם יכולים לעשות לצורך קבלת טיפול מקצועי.