איך מתמודדים עם נחירות?

איך מתמודדים עם נחירות

נחירות. תופעה מאוד נפוצה, קיימת אצל הרבה מאוד אנשים ואחוזים גבוהים באוכלוסייה מתמודדים עם הבעיה הזו. בין אם זה האדם עצמו שסובל מהנחירות ובין אם אלו בני הזוג של האנשים הנוחרים. זוהי תופעה ממש מעיקה ומציקה אך כזו שלא תמיד מחייבת טיפול. מה שאומר שיש לשים לב למה שקורה עם האדם הנוחר ולבדוק האם מדובר באדם מתמודד בצורה בריאה עם הנחירות או כזה שסובל בעקבות הנחירות מבעיות בריאות שונות כמו בעיות נשימה וכדומה.

ההתמודדות עם הנחירות – מה זה כולל?

איך מתמודדים עם נחירות ? ומתי בעצם הנחירות אמורות להדליק נורה אדומה? אפשר לומר שאחוזים גבוהים של האוכלוסייה נוחרים בעת שנתם. לא כולם נוחרים כל הזמן ובטח שלא כל הלילה. אבל כאשר מדובר באנשים שנוחרים נחירות כבדות וקולניות במהלך רוב שעות הלילה, הרי שיש בהחלט מקום לבדוק מה זה בעצם גורם להם. מה שיוכל להיות זה בעיקר מצב של דום נשימה בשינה. היות והנחירות נגרמות בגלל היצרות של דרכי הנשימה העליונות. האוויר שנכנס במעבר הצר יחסית גורם לנחירה העולה.

את זה אפשר לבדוק במעבדת שינה או באמצעות מד סיטורציה שיוודא מתי רמת החמצן יורדת מאוד אצל האדם הנוחר.

מה יעצור את הנחירות?

הטיפול בנחירות יכול להיות פשוט שינוי של הרגלי החיים. פחות עישון, פחות אלכוהול, ירידה במשקל ושינוי של התנוחה בעת השינה. מעבר לזה אפשר לרכוש מתקן מיוחד נועד בדיוק לצורך כך אשר אותו מרכיבים רק בעת השינה והתפקיד שלו להרחיב את דרכי הנשימה. מה שלמעשה יוצר את הפתרון המונע את הנחירות.

אדם שלא נוחר יישן טוב יותר, קם רענן יותר ומסוגל לתפקד בצורה הרבה יותר טובה אחר כך.

אז אם אתם או אנשים סביבכם נוחרים, שמרו על עירנות וטפלו בהתאם.

> אנשים התעניינו גם במציאת פתרון לנחירות עם אורנה אדריאנסן