בדיקת זרע – בדיקה להערכת פוריות הגבר

בדיקת זרע היא בדיקה המודדת את כמות הזרע בשפיכה. זה נעשה על ידי זיהוי נוכחות של כימיקלים ספציפיים הקיימים בזרע. ההרכב הכימי של הזרע משתנה מאדם לאדם וגם שונה בהתאם לתפקוד הגוף. התוצאות המתקבלות תלויות במספר גורמים כמו גיל, בריאות, תזונה וכו'. ניתוח זרע הוא חלק חשוב מטיפולי בריאות הרבייה. 

מהי בדיקת זרע? 

בדיקת זרע היא בדיקה המודדת את מספר הזרעים בשפיכה של גבר. זה יכול לשמש כדי להעריך את הפוריות ואת סיכויי ההתעברות. ספירת זרע היא מדידה של מספר הזרעונים בשפיכה. זה יכול לשמש להערכת פוריות וסיכויים להתעברות. איך אני משתמש בבדיקת זרע? כדי להפעיל ניתוח זרע לפוריות, תצטרך לאסוף זרע בכוס באמצעות קיום יחסי מין. יש לשאוב את הדגימה לצינורות קטנים המכילים מים סטריליים, ואז להשליך אותו למיכל סטרילי. יש להקפיא את הזרע בטמפרטורה של כ-0 מעלות צלזיוס למשך לא יותר מ-10 ימים כדי לאפשר התבגרות זרע והובלת זרע. אם הזרע יופשר תוך 10 ימים, הוא יאבד את כל איכותו. יש לקבל את דגימות הזרע למטרות מחקר בלבד. עקוב אחר הוראות הרופא שלך כיצד להתכונן וחנויות המוכרות בדיקות הריון מוכרות גם מבחר רחב של בדיקות אחרות לזיהוי הריון כגון משטחי צוואר הרחם ונרתיק, ערכות הריון ביתיות וסריקות אולטרסאונד.

קראו גם על אזוספרמיה – תהליך להגברת ייצור הזרע >>>

אם כן מדוע חשוב לבצע בדיקת זרע?

ביצוע בדיקת זרע הוא לא בגדר חובה אולם אם הזוג מתקשה להביא לילדים ייתכן ויש בעיה אצל אחד מבני הזוג. בדרך כלל הגבר מבצע בדיקת זרע תחילה מה שיכול לסייע בבדיקת הערכת הפורית של הגבר. כך תדעו אם יש בעיה עם הפוריות של הגבר או שיש הצורך לבצע בדיקות נוספות ולראות כיצד להמשיך בתהליך.