פחד קהל – ממה זה נובע?

בזמן כזה או אחר בחיים שלהם, רוב האנשים נאלצים לעמוד מול אנשים אחרים ולבטא את עצמם.

בין אם מדובר על הערת מצגת במסגרת הלימודים באוניברסיטה, ובין אם מדובר על השתתפות פעילה במהלך ישיבת צוות בעבודה, אין כל צל של ספק שהיכולת לעמוד מול קהל ולהעביר מידע ודעות בצורה יעילה וזורמת היא יכולת חשובה עד מאוד בתקופה המודרנית שבה אנחנו חיים.

אך בעוד שרוב האנשים עלולים לחוות פחד קל לפני שהם צריכים לדבר מול אנשים אחרים, יש אנשים אשר עלולים לחוות אפילו התקף חרדה מטלטל רק מעצם המחשבה על כך שבעוד מספר רגעים הם ייאלצו למצוא את עצמם בסיטואציה משתקת מרוב פחד.

אך ממה פחד כזה נובע? והאם קיים טיפול בפחד קהל ? מדוע אנשים מסוימים חווים פחד משתק כשהם צריכים לדבר מול אנשים אחרים, בזמן שאנשים אחרים חווים מעט לחץ, אם בכלל?

פחד קהל – מדוע אנשים מפתחים פחד קהל?

  • אירועי עבר שליליים – ברוב המוחלט של המקרים, אנשים אשר מתמודדים עם חרדה מפני עמידה מול קהל חוו בעבר אירועים שליליים בעוצמות כאלה או אחרות, אשר במסגרתם הם חוו בושה, פחד, עלבון או חרדה בזמן שהם עמדו מול אנשים אחרים ודיברו. בדרך זו למעשה נוצרה אצלם התניה שלילית סביב עמידה מול קהל, ולכן רק מעצם המחשבה על כך הם חווים רגשות שליליים שגורמים להם לרצות להימנע מכך.
  • חרדה חברתית – חרדה חברתית היא תופעה נפוצה מאוד בקרב אנשים, לכן אין זה מפתיע שאנשים רבים אשר מתמודדים עם חרדה חברתית חווים גם פחד מפני עמידה מול קהל. אנשים עם חרדה חברתית חוששים מפני ביקורת מצד אנשים אחרים, וכאשר מדובר בעמידה מול קהל, בהחלט אפשר להבין מדוע הם חוששים.

    >מעוניינים לקרוא על כך בהרחבה? בקרו באתר https://www.sharongidron.co.il/