למה דווקא קולט אדים מתחת לארון?

רבים חוששים מההשפעות של החום והקיטור על ארונות מטבח בזמן הכנת אוכל, בישול, טיגונים ואפייה. לשם כך, ייועדו מכשירים מיוחדים שתפקידם לקלוט את האדים המתפזרים ברחבי החלל של המטבח וארונות המטבח ובכך לשמור על איכותם של ארונות המטבח. ישנם הרבה מכשירים מעולים במטבח שהופכים את חווית הבישול והניקוי לחוויות מהנות יותר, אך חלקם עלולים להזיק לאט- לאט לארונות שלכם, ובדרך כלל היצרנים לא מגלים לכם על כך עד שיהיה מאוחר מדי ותראו את השחיקה בעצמכם. מכשירי חשמל מובנים ומשטחי עבודה פולטים חום, אדים וקיטור, ולאלמנטים אלו יש השפעה עצומה על ארונות המטבח שלכם.

קליטת האדים באמצעות תעלות

החלטה מספר אחת תהיה אם ללכת על קולט אדים מתחת לארון עם צינור או מחזור, שכן זה יקבע היכן אתם יכולים או לא למקם אותו בבית.

מחלצים עם תעלות מעבירים את האוויר הנקלט דרך תעלות ומוציאים אותו החוצה לחלוטין מהבניין. חולץ עם תעלות נחשב בעיני רבים בתור הבחירה האידאלית, כיוון שהוא הרבה יותר יעיל לאוורור החלל. תצטרכו להתקין את הצינור בקיר החיצוני כדי שזה יעבוד כמו שצריך. מה שאומר, שתצטרכו בעת ההתקנה לגשת ולעבוד על הקיר החיצוני של הבית או הדירה. שיטת שאיבה זו של עשן וקיטור יעילה ביותר עם עשן וריחות רעים במיוחד, אך לא בכל בית ובמיוחד דירות בקומות עליונות של בניינים אפשר להתקין אותם.

קולט אדים עם מנגנון מחזורי

קולט עם מחזור, לעומת זאת, פועל על ידי לקיחת האוויר והעברתו דרך מסנן מיוחד לפני שהוא מוציא את האוויר בחזרה לחדר, במקום להוציא אותו החוצה. ולכן חשוב מאוד להחליף ולנקות את המסנן כל כמה חודשים. הוא מהווה אלטרנטיבה לא רעה בכלל לקולט עם תעלות, במיוחד למי שלא יכול מבחינה כספית או ביצועית להתקין קולט רגיל עם תעלות.

>אולי יעניין אתכם גם קולט אדים נסתר