שאיבת זרע אשכים

טכנולוגיית הרבייה המודרנית התקדמה מאוד בשנים האחרונות עבור גברים שהתקשו ומתקשים בהבאה של ילדים לעולם. תהליך שאיבת זרע נחוץ במקרים שבהם אין זרע בשפיכה של גבר. מצב זה יכול לנבוע מחסימה של מערכת השפיכה או מכשל בייצור הזרע באשך. הטכניקה האידיאלית לשאיבת זרע Micro Tese תלויה במגוון גורמים. ניתן לשאוב זרע באמצעות גישה כירורגית פתוחה, או דרך העור באמצעות מחט. לכל גישה יש סיכונים ויתרונות מסוימים ולא כל אחת מתאימה לכל אחד. הזרע שנשלף יכול לשמש מיד להפריה של ביצית או שניתן להקפיא אותו לשימוש במועד מאוחר יותר.

הפרוצדורות הקיימות לשאיבת זרע

שאיבת זרע אפידידימי מתמיד (PESA ו-TESA)

PESA ו-TESA הם הליכים דומים שבהם משתמשים במחט כדי לחלץ זרע מהאשך או מהאפידדימיס. האפידדימיס הוא איבר שממוקם מאחורי האשך והוא המקום בו הזרע גדל ומפתח את יכולת התנועה. יתרון אחד של גישה זו הוא שלעתים קרובות ניתן לבצע את ההליכים עם הרדמה מקומית. הדגימה שנאספת נבדקת מיד תחת מיקרוסקופ ומבוצע חיפוש של זרע בריא. ניתן להשתמש בזרע באופן מידי להפריה של ביצית או להקפיא אותם לשימוש במועד מאוחר יותר.

שאיבת זרע אפידידימי מיקרוסקופי (MESA)

MESA היא טכניקה לאיסוף זרע הכוללת שימוש במיקרוסקופ כירורגי כדי לפתוח את הצינורות הקטנים בתוך האפידידימיס כדי לחפש זרע, מידע נוסף באתר Vivility. טכניקה זו פועלת היטב בתנאים שבהם זרע מיוצר במספרים נאותים אך חסומים מלעבור מהאשך אל השפיכה. מיקרוסקופ ומיומנויות מיוחדות נחוצים כדי לזהות את הצינורות שיכילו זרע והדגימות נבדקות מיד כדי לחפש זרע.  הליך זה דורש הרדמה כללית.

חילוץ זרע אשכים (TESE)

TESE דומה מאוד לנוהל MESA. ב-TESE, הרקמה נלקחת ישירות מהאשך ונבדקת בה נוכחות של זרע. טכניקה TESE או מיקרו-TESE (המבוצע עם מיקרוסקופ) דורשת הרדמה כללית.

.