טיפול בילדים עם שיתוק מוחין

אין ספק שטיפול בילדים הוא לא דבר פשוט אף פעם, אפילו אם מדובר בילדים שאין להם שום מגבלה, שאין להם שום בעיה רפואית או אחרת. טיפול בילדים עם שיתוק מוחין זה עניין מאוד מורכב, בוודאי להורים שנדרשים לעבוד עם ילדיהם על כל דבר ודבר ונאלצים להיעזר באינספור אנשי מקצוע שיעזרו להם.

שיתוק מוחין אצל ילדים זו תופעה לא שכיחה, אך היא מוכרת מספיק בספרות המקצועית, כך שנוצרו שיטות טיפול שונות שנועדו לעזור להם. צריך לומר, במקרים של שיתוק מוחין אצל ילדים CP, הרי שהדבר מוכר כבר מגיל צעיר, ומן הסתם זה משהו מולד ולא משהו שנוצר עם הזמן.

כיום אנחנו יודעים על שתי שיטות טיפול עיקריות במצב של שיתוק מוחין, שיטה אחת מיועדת להקל בצורה או אחרת השל השרירים של הילד, לעזור להפחית כאבים, התכווצויות וכן במצבים של קיצור שרירים, וכן השיטה אמורה לעזור בכל מה שקשור לתפקוד המוטורי שלהם, זאת על מנת שהם יוכלו להשתמש ברגליים בצורה הרבה יותר נוחה מבחינתם.. מדובר על שיטה מאוד נפוצה בקרב ילדים קטנים.

כחלק משיטה זו, משתמשים בהזרקת חומר מסוג רעלן בוטולינום שנועד לנתק את פעילות העצב על גבי השריר. צריך להדגיש, בהמשך לטיפול זה, הילד גם לומד כיצ ללכת בצורה נכונה. הבעיה היא, כפי שאנחנו יודעים, חומר זה תקף למספר חודשים ואחר כך יש לחזור להזרקות חוזרות.

שיטה אחרת שמוכרת לנו כיום, היא באמצעות שמאבה מיוחדת שמיועדת להשתלה תת עורית של תרופות אל חוט השדרה., זאת במטרה לגרום לרפיון השרירים.

אנחנו מכירים שיטות טיפול נוספות, כולל ניתוחים שיכולים לעזור ברמה כזו או אחרת. מה שברור הוא, שהתהליך חייב להתבצע באופן מקצועי כמובן, על ידי רופאים שמתמחים בנוירולוגיה של ילדים, וכמובן אחרי שמתבצעים תהליכי אבחון מתאימים, אחרי שנבדקות כל האופציה על מנת למצוא את האופציה הטובה ביותר עבור הילד.

בכל מקרה, על ההורים לקבל את כל המידע הנדרש על טיפול בילדיהם, בשביל שיוכלו להחליט וכן בשביל שיוכלו לדעת מול מה הם עומדים.