טיפול בכף רגל סוכרתית

טיפול בכף רגל סוכרתית

טיפול בכף רגל סוכרתית חייב להתבצע בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, על מנת להבטיח טיפול ברמה הגבוהה ביותר. לא מעט אנשים הסובלים ממחלת הסכרת, נאלצים להתמודד עם פצעים הנוצרים על כפות הרגליים. פצעים אלו עלולים להזדהם דבר שעלול לגרום עם הזמן להיווצרות של כיב או אפילו נמק. מדובר על סיבוך ידוע ושכיח של מחלת הסכרת, היות וכ- 15 אחוז מהחולים במחלה, נוטים לפתח כף רגל סוכרתית במהלך חייהם. חשוב להבין כי הזנחה של המצב או טיפול לקוי, עלול להוביל לקטיעת כף הרגל ואף להוות סכנת חיים. לכן חולי סכרת חייבים לשמור על איזון רמות הסוכר שלהם, לבדוק היטב את מצב כפות הרגליים שלהם וכמובן להימנע מכל סוג של הזנחה בנושא.

טיפול בכף רגל סוכרתית – כל מה שחשוב להכיר בנושא

קודם כל, יש להבין כי מטופלים אשר סובלים מרמות סוכר גבוהות לאורך זמן, עלולים לפתח נזק בלתי הפיך לעצבים המצויים בגפיים. כתוצאה מפגיעה בעצבים התחושתיים בכפות הרגליים, עלולה להיווצר תופעה של חוסר מוחלט בתחושת כאב. כתוצאה מכך, אנשים אלו לא יחוו תחושת לחץ או כאב במקרה של נעל לוחצת או שפשוף. הדבר עלול להוביל לכך כי הם ימשיכו לנעול את הנעליים הלוחצות או לא יסירו את הגורם שיוצר פגיעה בכף הרגל, דבר שעם הזמן יגרום לפגיעה בשלמות הרקמה. פצעים קטנים עלולים להזדהם כתוצאה מחוסר מודעות, דבר שעלול להוביל לסכנת חיים. חשוב להבין כי מטופל שאינו חש תחושת כאב בכפות הרגליים שלו, לא ישים לב להימצאות הפגיעה עד שכבר יהיה מאוחר מידי. 

לסיכום, טיפול בכף רגל סוכרתית חייב להיעשות בצורה המהירה והמקצועית ביותר ע"י ד"ר יעל כהן מומחית בתחום, על מנת למנוע היווצרות של נזק נוסף, אשר עלול להוביל לקטיעת הגפה.

כתוב/כתבי תגובה