סוגי טיפולים לפריצת דיסק – כל המידע

פריצת דיסק היא מצב רפואי המשפיע על עמוד השדרה. זה מתרחש כאשר המרכז הרך, דמוי ג'ל, של דיסק נדחף החוצה דרך קרע בטבעת החיצונית של הסחוס. זה יכול לקרות בכל גיל ולכל אחד, אבל זה נפוץ ביותר אצל אנשים מעל גיל 40. ניתן לטפל בפריצת דיסק בשיטות שמרניות כמו תרופות כאב ופיזיותרפיה או טיפולים פולשניים יותר כמו ניתוח והזרקות. ישנם טיפולים רבים ושונים לפריצת דיסק הכוללים שיטות שמרניות כמו תרופות כאב ופיזיותרפיה או טיפולים פולשניים יותר כמו ניתוח והזרקות.

סוגי טיפולים לפריצת דיסק – מה צריך לדעת?

פריצת דיסק היא מצב שבו המרכז דמוי הג'לי של דיסק בין חולייתי נדחף החוצה דרך קרע בשכבה החיצונית שלו. פריצת דיסק עלולה ללחוץ על העצבים הסמוכים, מה שעלול לגרום לכאב ולתסמינים אחרים. ניתן לטפל בפריצת דיסק בשיטות לא ניתוחיות, כגון פיזיותרפיה, משככי כאבים או זריקות אפידורל. אם טיפולים אלו אינם עובדים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח להסרת חלק פריצת הדיסק ולהקלה על הלחץ על העצבים.

נקודות נוספות שיהיו חשובות

פריצת דיסק היא מצב שכיח בעמוד השדרה המשפיע על הדיסקים הבין חולייתיים בעמוד השדרה שלך. דיסקים אלה הם כריות בין עצמות עמוד השדרה שלך ופועלים כבולמי זעזועים עבור הגב שלך. כאשר אחד או יותר מהדיסקים הללו בולט החוצה ממקומו הרגיל, זה נקרא פריצת דיסק. הגורמים השכיחים ביותר לפריצת דיסק הם גיל, גנטיקה והרמה כבדה שמפעילה לחץ רב מדי על עמוד השדרה. סיבות נוספות כוללות תאונות, יציבה לקויה, השמנת יתר והריון. אז כל עוד מדובר על סוגי טיפולים לפריצת דיסק שימו לב כי אתם מבינים את כל האפשרויות ופועלים בצורה מושכלת על מנת להשיג מענה הולם.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.solvemypain.org.il/