חיסונים לגורים – יש כזה דבר בכלל חיסון חובה או רשות?

אם אתם מגדלים גורי כלבים ו/או חתולים, חשוב מאוד לשמור על בריאותם וחוסנם. אתם אחראיים עליהם, וזה אומר לא רק להאכיל ולהשקות אלא גם לדאוג לחיסונים בעת הצורך. חיסונים לגורים מהווים צורך בסיסי שנועד לעורר את מערכת החיסונית ההגנתית של הגור ולהכין אותה להילחם בזיהומים עתידיים מגורמי מחלות שונים. כלבים וחתולים, גם אם הם גרים איתנו בתוך הבית, נוהגים שלא לשמור על היגיינה במהלך היום – הם רצים, משתוללים ומשחקים בבית ומחוצה לו ובאים במגע עם בוץ ולכלוך. רק סדרת חיסונים יכולה לוודא כי הגור שלכם מוגן ובטוח לטווח הרחוק.

החשיבות של חיסוני חובה ורשות לגורים

החיסונים, כשמם, מספקים חסינות כנגד מחלות וזיהומים. ביכולתם להפחית את חומרתן של מחלות או אף למנוע אותן לחלוטין. ידוע ששימוש נרחב בחיסונים במאה השנים האחרונות מנעו מקרי מוות של עשרות מיליוני בעלי חיים. החיסונים מגנים על בריאותם ורווחתם של חיות המחמד שלכם מפני מחלות מדבקות וקטלניות, ובכך משפרים את איכות החיים הכללית שלהם.

מלבד שמירה על בריאות בעל החיים, החיסונים מהווים חוסכים לכם בהוצאות על טיפולים ותרופות שחלילה תצטרכו לתת לבעלי החיים שלכם במצב של מחלה. תוכלו פשוט מראש למנוע את התפתחות המחלה והצורך בהוצאות כספיות רבות. החיסונים גם מונעים מהמחלות לעבור בין בעל חיים אחד למשנהו, כך שמגדלי יותר מבעל חיים אחד רואים בכך יתרון משמעותי.

ליצירת קשר עם וטרינר חירום באשדוד >>>

חובת החיסון מפני כלבת

אם אתם גרים בסמוך ליערות וחורשות שם שוכנות חיות בר, כדאי לכם מאוד לחסן את הגורים שלכם מפני החשש של הדבקת במחלות האופייניות לחיות בר, כמו כלבת למשל. ולכן, עולה כאן נושא החיוב בחיסון זה. בישראל, חובה על כל אדם שמגדל כלבים לחסן אותם מגיל צעיר מפני מחלת הכלבת. בנוגע לחתולים ובעלי חיים אחרים, זה בגדר רשות.