איזה חיסונים צריך לעשות כשטסים לדרום אמריקה?

טיול פרטי בדרום אמריקה

דרום אמריקה היא יעד חלומי עבור מטיילים רבים. יש שם חיי תרבות עשירים ומגוונים, נופים מדהימים ובעיקר הרבה מקומות מגוונים לטייל בהם.

זאת בניגוד למקומות באירופה למשל, שכשאתם הולכים לשם אתם יודעים שאתם באים ליהנות בעיקר מהנוף. כשאתם הולכים לטיול פרטי בדרום אמריקה יש מגוון רחב של חוויות ככה שאתם יכולים לטייל שם חודשים רבים.

אולם חשוב להתעדכן לפני על החיסונים שאתם צריכים לעשות לפני שאתם מגיעים לשם. מי שלא מודע לחיסונים הללו לוקח סיכון משמעותי מכיוון שהמערכת החיסונית שלו לא תוכל להתגונן מפני המחלות האלו שהן לא תמיד מחלות קלות ובכלל, מי רוצה להיות חולה באמצע הטיול?

אז אלו חיסונים צריך לעשות כאשר אתם טסים לטיול בדרום אמריקה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

דרום אמריקה – חיסונים

עניין החיסונים במדינות בדרום אמריקה מאוד משתנה ממדינה למדינה. יש מדינות שאם תרצו לבקר בהם כדאי שתעשו חיסונים נגד קדחת צהובה, כלבת, מלריה, אלו מחלות שנפוצות בדרום אמריקה.

כמובן שהאוכלוסייה המקומית מוגנת מפני המחלות הללו על ידי חיסון, אולם כישראלים שמגיעים מהארץ שלא ניתנים בכלל חיסונים נגד חיידקים הללו, חשוב להקפיד להתחסן לפני.

אמנם הסיכון לחלות במחלות הללו אינו גבוה, כלומר, גם במידה ולא תעשו חיסון, אין הרבה סיכויים לנגיף להתפרץ משום שאלו מחלות לא מצויות, אבל לא כדאי לקחת סיכון.

חשוב לשים לב לאלו יעדים אתם מתכננים לנסוע כשתהיו בדרום אמריקה.
למשל, אם אתם נוסעים לטיול פרטי לברזיל, חשוב לשים לב לחיסונים שצריך לעשות שם, אלו חיסונים שונים לחלוטין נגד מחלות נוספות.

לסיכום וסיום

כולם רוצים ליהנות בטיול, לכן, חשוב לקחת בחשבון את נהלי הבטיחות ולהתחסן מראש כדי שלא תצטערו על כך בהמשך.