ירידה במשקל – שיטות שונות

כל מי שניסה אי פעם לרדת המשקל יודע שזו משימה מורכבת ולא פשוטה בכלל. כלומר, הרעיון הכללי לא נשמע מסובך אבל בדרך למשקל הרצוי, יש לא מעט מכשולים. למשל, בגלל נפילה לפיתויים שונים או אכילה רגשית או פשוט מכיוון שאנשים שונים מתחברים לשיטות הרזיה שונות. נציג, אם כן, כמה שיטות שונות לכל מי שרוצה לראות ירידה במשקל, עם תוצאות שנשארות. 

שיטת ספירת הקלוריות על סוגיה השונים

אחת השיטות הוותיקות לצורך ירידה במשקל היא בפשטות, שיטת ספירת הקלוריות. כלומר, כל אחד וכל אחת צריכים לאכול כמות מסוימת של קלוריות, בהתאם לגיל, מין, אורח חיים ורמת פעילות. כאשר אנו צורכים קלוריות פחות מכפי שאנחנו מוציאים, התוצאה היא הרזי, קראו בהרחבה באתר https://ketolifestyle.co.il. כאשר אנו מגיעים למשקל הרצוי, ממשיכים לספור קלוריות כך שבכל יום אנו אוכלים את כמות הקלוריות הזהה פחות או יותר לכמות שאנו מוציאים. האם לכולם השיטה הזאת מתאימה? למרבה הצער, לרוב אנשים נשברים או לאחר זמן חוזרים למשקל הקודם והלא רצוי. אגב, תחת השיטה הזאת יש המון שמות, כגון דיאטת אשכוליות, דיאטות כסאח ועוד. אבל אם אתם/ן מחפשים שיטה אחרת באמת, תוכלו לנסות את השיטה הקטוגנית. 

השיטה הקטוגנית, מבלי לספור קלוריות 

שיטה אחרת לחלוטין לצורך ירידה במשקל נקראת השיטה הקטוגנית. בשיטה הזאת הרעיון מאוד שונה מאשר לספור קלוריות. למעשה, ניתן להצליח להוריד במשקל ולהצר היקפים, אפילו כאשר כמות הקלוריות איננה נחשבת ל"דיאטטית". כל זה קורה מפני שהמנגנון אחר לגמרי. על פי השיטה הקטוגנית צריך לשנות את התזונה ההרסנית המקובלת כיום. צריך להסיר מהתפריט חלק ניכר מהפחמימות ומהסוכרים. בצורה כזאת, נוצרים קטונים, כשהמשמעות היא שהגוף שורף שומנים במקום לשרוף סוכרים ופחמימות. 

קראו בהרחבה איך שורפים שומנים