מהם טיפולים אורתו-ביולוגיים?

הטיפולים האורתו-ביולוגיים הם שיטה חדשה של טיפול בפציעות עקב פעילות ספורטיבית, אשר מבוססים על שימוש בתכונות הריפוי הביולוגיות הטבעיות של גוף האדם. זאת עבור טיפול בפציעות שונות שמתרחשות בשלד, בשריר או עקב בעיות אורתופדיות שנראות לעיתים קרובות אצל המטופלים בגידים, במיניסקוס, בסחוס ועוד. ייחודו של הטיפול הוא בכך שהגוף מסייע בפתרון הליקוי ובשיקום. ראו כאן לדוגמה אורטופד פציעות ספורט!

טיפול באמצעות טסיות דם

טיפול באמצעות פלזמה עשירה בטסיות נקרא PRP והוא מתבצע לאחר ששואבים דם מהמטופל. לאחר מכן דם זה עובר תהליך של מיצוי נוזל הפלזמה באמצעות מכשור ייעודי לכך, אשר מבצע צנטריפוגה ומפצל את מרכיבי הדם השונים.

המטרה היא ליצור מיצוי של רובד הפלזמה העשיר בטסיות, זאת מכיוון שבתוך הטסיות קיימים מנועי צמיחה רבים אשר כל אחד מהם מנתב את שיטת הריפוי שלו לתהליך שונה בגוף. הימצאותם של הפקטורים הללו בגוף והעובדה שמוזרק אליהם נוזל PRP, יוצר הליך מהיר של ריפוי טבעי כאשר מתאמנים נפצעים, או במקרים של מקרים כרוניים.

טיפולים אורתו-ביולוגיים

טיפולים אורתוביולוגיים נחשבים חדשניים ויוצאי דופן ולכן מתאימים מאד לפציעות החוזרות ונשנות של השחקנים במקצועות הספורט השונים, אשר סובלים מדרגות שונות של פציעות כמו שחיקה של הסחוס בשרירים, בגידים וברצועות.

תהליך זה הוא אפקטיבי מאד כאשר נוצרות בעיות שונות ברקמות עקב הפציעה ובזכות הטסיות הגוף מתמודד עם התופעה ומבצע הליך ריפוי עצמי באופן מהיר. תוך כמה טיפולים אצל אורטופד פרטי מומלץ, רואים שינויים דרסטיים בתחושה וביכולות הפיזיות המתחדשות של השחקנים.

ההצלחות של טיפולים אורתו-ביולוגיים בתחומים בהם השחקנים כבר התייאשו מהפציעות שלהם כמו קרע במניסקוס, ראו הבדלים מהותיים בזכות ה – PRP ולעיתים משלבים זאת גם עם ניתוח כירורגי כדי ליצור הבדל ביום יום של השחקן.