מהי השתלת מניסקוס מלאכותי?

שתל מניסקוס מלאכותי הוא מכשיר המוחדר בניתוח למפרק הברך על מנת לספק יציבות ותמיכה. המכשיר שימש לטיפול בחולים הסובלים מפציעות ברכיים, דלקת פרקים או דלקת מפרקים ניוונית. שתל המניסקוס המלאכותי מורכב משרוול מתנפח הניתן לניפוח על מנת לספק יציבות ותמיכה. זה עוזר למטופל לחזור לתנועתיות ולתפקד בחזרה בברכיים. שתל המניסקוס המלאכותי יכול לשמש גם למטרות אחרות כמו מסיבות קוסמטיות או לספורטאים המתאוששים מניתוח.

אז מהי השתלת מניסקוס מלאכותי?

שתל מניסקוס מלאכותי הוא מכשיר תותב העשוי מפוליאתילן טרפתלט (PET) ופוליאוריתן. הוא מושתל במפרק הברך כדי לסייע בשיפור תפקודו. שתל מניסקוס מלאכותי פותח עבור אנשים שהסירו את המניסקוס הטבעי שלהם עקב פציעה או מחלה. ניתן להחדיר אותו באמצעות מחט ולאחר מכן לקבע אותו למקומו באמצעות ברגים, מה שמקל על מטופלים אלו לחזור לתפקודם הרגיל בברך. ניתן להשתמש בשתל מניסקוס מלאכותי אם אתם סובלים מדלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית או מחלות מפרקים ניווניות אחרות הגורמות לכאבים ודלקות בברך.

מדובר בסוג של התקן רפואי

שתל מניסקוס מלאכותי הוא מכשיר רפואי המוחדר מתחת לפיקת הברך כדי להחליף את המניסקוס הטבעי. הוא עשוי בדרך כלל מסוג פלסטיק שהושפע מראש בתאים ממח העצם של המטופל עצמו. השתל יכול לשמש לטיפול בכאב במקרים בהם לא נותר סחוס בברך, כגון דלקת פרקים או דלקת מפרקים ניוונית. זה יכול לשמש גם לטיפול בחולים שעברו פציעת ACL וזקוקים לניתוח אך אינם רוצים ניתוח משחזר בברך.

השתלת מניסקוס מלאכותי היא הליך כירורגי המחליף את המניסקוס הטבעי (כרית סחוס) בכרית מלאכותית. הליך השתלת המניסקוס המלאכותי קיים כבר די הרבה זמן, אך רק לאחרונה הוחל ההליך על הברך. המטרה של השתלת המניסקוס המלאכותי היא להקל על הכאב ולהחזיר את תפקוד הברך. הסיבה השכיחה ביותר להליך זה היא דלקת מפרקים ניוונית או מחלת מפרקים ניוונית, העלולה לגרום לכאבים בברך ולהגביל את יכולתו של אדם לבצע פעולות יומיומיות.

מחפשים אורטופד פרטי? אנחנו הכתובת >>>