מה הוא צום מים?

כולנו מכירים צומות כאלו ואחרים כאשר רבים מהם מגיים אל אוזנינו רק מפי השמועה.

יש את הצומות שהם צומות דת כמו הצומות שעם ישראל צם על החורבנות , כמו צום תשעה באב, צום עשרה בטבת צום י"ז בתמוז וכן צום גדליה. יש מובן את צום יום כיפור שהוא יום מחילה על כל החטאים. יש צומות שרבנים גוזרים כאשר ישנה סיבה לכך, בעת צרה וכדומה.

אך יש כמובן גם את הצומות שאנשים לוקחים על עצמם מסיבות אחרות לגמרי. על פי רוב אלו צומות לצורך ניקוי הגוף. אם זה צום מים ואם זה צום אבטיח. הצומות הללו מסייעים מאוד לגוף להתנקות מהרעלים ולנפות את האיברים הפנימיים. כך מסוגל האדם לפתוח דף חדש ולהתחיל לצרוך תזונה טובה ובריאה.

 

צום מים – מה זה?

צום מים הוא צום שאמורים לבצע אותו רק תחת פיקוח והדרכה של איש מקצוע. לא מומלץ לבצע צומות כלה ללא הנחייה או הדרכה. כי הצום הוא לא אחיד לכל אחד וגם לא מומלץ לכל אדם. מדובר בצום שחשוב להתאים אותו לגוף האדם, יש לבצע אותו בצורה שקולה ונכונה וחשוב לבחור גם בעיתוי הנכון וביום המתאים.

 

מתייעצים עם המומחים

אז נכון שזה נשמע הכי פשוט והכי קל ולא נראה שאמורים להסתבך עם צום כזה, אך בכל זאת ההמלצה היא שלא לוותר על ליווי מקצועי ועל הדרכה של אנשי תזונה שיודעים לתכנן ולקבוע לכל אחד את הדיאטה הכי מתאימה לו.

יש לדעת כי לא כל מי שמספר לכם שהוא תזונאי הוא אכן אדם שיכול להדריך ולתת את ההמלצות הנכונות. יש לבדוק ולברר כי אכן מדובר באיש מקצוע מומחה שידריך את האדם לבריאות טובה ואיתנה.