מה זה NLP

NLP הוא אוסף של שיטות המשמשות כדי לעזור לאנשים לשפר את חייהם ולהשיג את מטרותיהם על ידי שינוי הדרך בה הם חושבים, מרגישים ופועלים. מדובר על גישה שעוזרת לאנשים לחיות חיים מלאים יותר. זה עובד על ידי ללמד אותם כיצד לשנות את המחשבות ואת דפוסי ההתנהגות שלהם כך שהם יכולים לחוות תחושת רווחה רבה יותר.

NLP היא טכניקה המשתמשת בעקרונות פסיכולוגיים והתנהגותיים כדי לשנות את האופן שבו אנשים חושבים, מרגישים ומתנהגים. NLP היא גישה להתפתחות אישית ומקצועית המסייעת לאנשים ליצור את החיים שהם רוצים לעצמם.

שיטת ה- NLP היא סוג של תקשורת עם המוח שלך, העוזרת להפוך אותך למודע יותר למחשבות, לרגשות ולהתנהגויות שלך. שיטה זו יכולה לשמש גם כדי להשיג שליטה על תחומי חיים מסוימים כמו ירידה במשקל או הפסקת עישון. בהמשך ניתן לקרוא בהרחבה על השיטה באתר https://goldmind.co.il/

כמה יישומים נפוצים של תכונות NLP הם:

  • שליטה על כעסים – כעס הוא רגש אנושי טבעי שיכול להוביל להשלכות שליליות כמו לחץ דם מוגבר, קצב לב ושחרור הורמוני לחץ. זה יכול גם להוביל לבעיות בריאות גופניות ונפשיות אחרות כמו כאבי ראש, חרדה ונדודי שינה.
  • התגברות על דחיינות – דחיינות היא בעיה נפוצה בעולם המודרני. זה משפיע על אנשים מכל הגילאים, הרקעים ורמות ההכנסה.
  • שיפור הדימוי העצמי – דימוי עצמי הוא גורם חשוב בחייו של אדם. ניתן לחלק אותו לשני חלקים – דימוי עצמי פיזי ופסיכולוגי.
  • שיפור היחסים עם אחרים (כולל ילדים) – יחסים בין בני אדם תמיד היו ויהיו חשובים, על כן חשוב שהתקשורת תהיה מטיבה ומאוזנת לכולם.

טכניקת ה-NLP מסייעת לאנשים עם חרדה, דיכאון, התמכרות, בעיות הערכה עצמית ובעיות רבות אחרות.

תרגילי NLP נעשים בדרך כלל בקבוצות או אחד על אחד עם מטפל. מטרת התרגילים הללו היא להגביר את המודעות העצמית והעוצמה האישית על ידי הבנה כיצד המחשבות שלנו משפיעות על הרגשות וההתנהגות שלנו, לאחר תרגול נוכל גם להמשיך ללמידה מורחבת של השיטה בעזרת קורס NLP אונליין.