מה ההבדל בין אופני הרים זנב קשיח לשיכוך מלא?

בניגוד לרכיבה רגילה על הכביש או על מסלולי אופניים אשר אלו דורשים שימוש באופניים רגילות, והן לא חייבות איזשהם בולמי זעזועים מסוגים שונים, הרי שכאשר המטרה היא רכיבה על הרים, הרי שם כבר יש דרישות אחרות ופרמטרים אחרים שחייבים שהם יהיו באופניים הללו כי רק כך האופניים אכן יהיו מתאימים למטרה אשר לשמן באים להשתמש בהם, קרי רכיבה על הרים.

אם המטרה שלכם בקניית האופניים היא בעיקר רכיבה על הרים, ברור שיהיה עליכם להתמקד ממש בבולמי הזעזועים של האופניים הללו ואף להשקיע ולשלם את כל הסכומים הנדרשים על מנת שתוכלו ליהנות מרכיבה הכי נוחה והכי בטוחה. זאת בניגוד לאנשים שקונים את האופניים לאו דווקא לצורך רכיבה על הרים. אלו לא יהיו חייבים להיות האופניים מהשורה הראשונה שהמחיר שלהם יהיה בשמים.

אחרי שהבנו את הרעיות הבסיסי של האופניים המיועדים לרכיבה על ההרים נוכל להתקדם ולבדוק מה ההבדל בין אופני הרים זנב קשיח לאופני שיכוך מלא.

מה ההבדל בין אופני הרים זנב קשיח לשיכוך מלא?

במהלך טיפוס על הרים עשוי הרוכב לחוות זעזועים חזקים בלי הרף. הזעזועים הללו הם לא משהו שאפשר לגמרי לא להרגיש, גם אם האופניים תהיינה הכי משוכללות והכי יקרות. אך עם שימוש באופניים מיוחדות הכוללות גם בולמי זעזועים איכותיים, אפשר להגיע לרכיבה עם מינימום תחושות זעזוע. ככל שבולמי הזעזועים יהיו טובים יותר וחזקים יותר, הרכיבה תהיה חלקה ונעימה יותר. כאן חשוב להסביר על שתי האפשרויות.

  • שיכוך מלא – מדובר בבולמי זעזועים הן בצד הקדמי של האופניים והן בצד האחורי.
  • זנב קשיח – זהו בולם זעזועים קדמי שמותיר את זנב האופניים – קשיח. כלומר ללא בולם זעזועים.