מה ההבדל בין כאבים בפות לפטרייה בנרתיק?

כאב בנרתיק יכול להיגרם ממספר גורמים. אלה כוללים זיהומים בנרתיק, דלקות שמרים, ואפילו שימוש בטמפונים או תחבושות היגייניות. פטרת נרתיק היא מצב הגורם להפרשה עבה, לבנה, דמויית גבשושית מהנרתיק. סוג זה של הפרשות אינו נגרם על ידי זיהום אלא על ידי סוג של שמרים הנקרא קנדידה אלביקנס. גידול יתר. לפעמים, הגורם לכאב בנרתיק אינו מזוהה ויכול לנבוע ממצב גופני כמו אנדומטריוזיס או מחלה דלקתית באגן.

גורמים שונים לכאבים בנרתיק:

כאב בנרתיק הוא סימפטום שיכול להיגרם ממגוון מצבים שונים. פטרת נרתיקית, לעומת זאת, היא מצב שעלול לגרום לגירוד והפרשות בנרתיק. כאב בנרתיק הוא לא רק דבר אחד. זה בא בצורות רבות ויכול להיגרם על ידי הרבה דברים שונים. גירוד או הפרשות בנרתיק הן רק שתי דוגמאות לתסמיני כאב בנרתיק. כאב בנרתיק יכול להיגרם על ידי: 

– זיהום בנרתיק – מחלות המועברות במגע מיני (STDs) כמו זיבה, כלמידיה, הרפס, HPV וטריכומוניאזיס – וגינוזיס בקטריאלי (BV) – שרירנים ברחם – אנדומטריוזיס – מחלה דלקתית של האגן (PID) 

– צניחת רחם – סרטן הנרתיק כאב בנרתיק הוא לא רק דבר אחד. זה בא בצורות רבות ויכול להיגרם על ידי הרבה דברים שונים. 

– קראו גם על וסטיבוליטיס באתר של פרופסור יעקב בורנשטיין >>>>

ההבדל בין כאב לפטרייה בנרתיק:

ההבדל בין כאב בנרתיק לפטרת בנרתיק הוא שכאב הוא בדרך כלל סימפטום של מצב רפואי בסיסי, בעוד שפטרייה היא זיהום שניתן לטפל בו.

כאב בנרתיק: כאב בנרתיק יכול להיגרם ממספר בעיות שונות. אלה כוללים מחלות דלקתיות באגן (PID), אנדומטריוזיס, מחלות המועברות במגע מיני (STD), או זיהומים כגון כלמידיה, זיבה או טריכומוניאזיס. במקרים מסוימים, זה עלול להיגרם גם על ידי עצירות חמורה או שלשולים. הכאב יכול לנוע בין קל לחמור ויכול להופיע בפתאומיות או בהדרגה לאורך זמן. כאב בנרתיק מתרחש לעתים קרובות במהלך קיום יחסי מין, אך הוא יכול לקרות גם במהלך פעילויות אחרות כגון מתן שתן ויציאות. לא תמיד ניתן לקבוע את סיבת הכאב ללא בדיקות וטיפול נוספים.

פטרת נרתיק: אם אתה מבחין בבליטות קטנות בנרתיק שלך, זה יכול להיות סימן לפטרת נרתיקית. אם אתם נוטים לזיהום בנרתיק או מפטריה בנרתיק שלא עוברת, עליך להשתמש בטיפול המתאים. הפרשות מהנרתיק: סוגים רבים של הפרשות מהנרתיק משתנים בצבע, בעקביות ובריח. צורות מסוימות עשויות להיות נורמליות ואחרות עשויות להיות סימפטום של מצב בסיסי, כגון זיהום שמרים או כלמידיה. אם לנרתיק שלך יש ריח חזק שלא נעלם לאחר החלפת תחתונים, ייתכן שיש לך וגינוזיס חיידקי או טריכומוניאזיס.