מה צריך לבדוק בחטיף חלבון לפני שקונים אותו?

מה צריך לבדוק בחטיף חלבון לפני שקונים אותו?

אי אפשר להתכחש לעלייה במתאמנים ובמתאמנות בשנים האחרונות ולמודעות לתזונה נכונה ובריאה בהתאם לפעילות הגופנית. זהו גם דבר ידוע שמתאמנים רבים לא מספיקים להגיע מדי יום לרמת החלבון החיונית עבורם ועל כן מחפשים דרכים אחרות להשיג את רמת החלבון הנדרשת. כך הגיעו למודעות אבקות חלבון ולאחר מכן גם חטיפי החלבון. 

מכל חטיפי החלבון הקיימים, כך תדעו איזה מהם הכי מתאים לכם

כל מקרה לגופו

בראש ובראשונה חשוב שתדעו שלכל גוף רמת חלבון שונה ולכן כל גוף יצרוך חלבון לפי הרמה האינדיבידואלית שלו. לכן אם המליצו לכם על חטיף חלבון כזה או אחר, חשוב שתבדקו לעומק מה הוא מרכיב והבינו לפי הרמות המחולקות בחטיף האם הוא תואם את מבנה גופכם. 

כמה יותר כמה פחות

בחיפוש אחר החטיף המושלם לכם, המנטרה הקבועה שלכם היא שהחלבון תמיד לוקח את המקום הראשון, אחרת למה קוראים לו חטיף חלבון. לאחר מכן, בדקו מה עוד קיים בחטיף ובאילו רמות. ייתכן ולא תהיו מרוצים מרמת הפחמימות הקיימות בחטיף מה שישלח אתכם להמשיך ולחפש את החטיף שלכם.

ממה מיוצר החלבון

למרות שההמלצה היא לצרוך חלבון, האם אתם יודעים איזה חלבון לצרוך? האם ירדתם עד לשורש החלבון? כאשר אתם מחפשים חטיף חלבון, וודאו שהחלבון מגיע ממי גבינה. אם אתם טבעונים ודאו כי הוא מגיע מסויה או דגן אחר הדומה לו. 

תשומת הלב שלכם

את הבדיקות הללו אתם צריכים לעשות. גם אם אמרו לכם שהחטיף מזין, שהוא בריא וטוב לגוף. מי שהמליץ לכם על החטיף לאו דווקא בקיא בעובדות אותן אתם מחפשים ולכן העדיפות הראשונית שלכם תהיה לבדוק את החטיף בעצמכם. 

לסיכום,

להיות מודעים לבריאות הגוף היא לדעת מה אתם מכניסים לגוף, גם כשמדובר בחטיף חלבון.

כתוב/כתבי תגובה