מה אוכלים דגי זהב

כאשר אתם מגדלים דג זהב, אחד מן הדברים החשובים ביותר שעליכם לקחת בחשבון – אם ברצונכם לספק לדג הזהב שלכם חיים איכותיים ככל האפשר – הוא סוג התזונה שבכוונתם לספק להם.

חשוב לזכור שלא כל הדגים ניזונים מאותו האוכל, ושאם ברצונכם לתת מענה איכותי לצרכים התזונתיים והבריאותיים של הדגים שאתם מגדלים, אתם חייבים להקפיד על דיאטה מגוונת שתספק את הדגים שלכם.

מה אוכלים דג זהב בטבע?

דגי זהב ניזונים מצמחים וגם מצורות חיים אחרות.

בטבע, דגי זהב אוכלים צמחים ואצות, וכן חרקים ימיים, סרטנים, ראשנים ולפעמים אפילו דגים קטנים יותר. לקריאה אודות ציוד לבעלי חיים בפתח תקווה

אז במה כדאי לכם להאכיל את דגי הזהב שלכם?

בנוסף על אוכל מוכן לדגי זהב, אתם יכולים להעשיר את התזונה של דגי הזהב שלכם – וכתוצאה מכך להבטיח להם חיים בריאים ואיכותיים יותר – על ידי כך שמדי פעם בפעם תוסיפו לתזונה הקבועה שלהם מאכלים נוספים ופינוקים מעניינים.

דוגמא למאכלים שאתם יכולים לתת לדג הזהב שלכם:

  • תולעי דם
  • ירקות – אפונה ירוקה (ללא קליפה), חסה, תרד, קייל, פרוסות מלפפון, בטטה, קישוא, גזר, כרובית, דלעת, כרוב (חשוב מאוד להקפיד לבשל את הירקות לפני שאתם נותנים אותם לדגים שלכם)
  • פירות – ענבים, תפוזים, אבטיח, תפוח, בננה, תות שדה, אגס, מנגו (חשוב מאוד להקפיד לבשל את הפירות לפני שאתם נותנים אותם לדגים שלכם)
  • צרצרים – חיים או קפואים
  • אורז מבושל

במה אסור להאכיל דגי זהב?

בדרך כלל לא מומלץ להאכיל דגים בדגנים. כמויות קטנות של דגנים לא יהרגו אותם, אבל הם עלולים לגרום להם לנזקים בריאותיים בטווח הקצר.אנשים נוהגים לחשוב שדגי זהב יכולים לאכול לחם, מפני שהם רגילים לזרוק לחם לדגים בבריכות בפרקים ציבוריים וכיוצא באלה, אך למעשה לחם עלול לגרום להם להתנפח, לסבול מעצירות ואפילו למות. למידע נוסף בנושא היכנסו לכיף לחיות