מתי ניגש למומחה למחלות חניכיים?

מחלת חניכיים היא מצב כרוני המשפיע על הרקמות שמחזיקות את השיניים שלך במקומן. זה יכול להיגרם ממספר גורמים כולל עישון, היגיינת פה לקויה, תזונה לקויה ומתח. מחלות חניכיים הופכות לשכיחות יותר ככל שאנשים חיים אורח חיים ארוך יותר ובריא יותר. מחלת חניכיים היא מחלה דלקתית כרונית הפוגעת ברקמות המקיפות את השיניים. זה יכול להוביל לאובדן שיניים ולמחלות חניכיים, שעלולות להיות כואבות ולא נוחות. יהיה חשוב לפנות אל מומחה למחלות חניכיים כאשר מזהים התחלה של מחלה כזו.

מומחה למחלות חניכיים – יהיה נחוץ במקרים רבים

מחלות חניכיים הן בעיה בריאותית שכיחה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו זיהום של החניכיים והרקמות התומכות המחברים את השיניים לפה. מחלת החניכיים נגרמת על ידי חיידקים, החודרים לגוף דרך רוק ונוזלים אחרים. החיידקים מייצרים רעלים הגורמים לדלקת בחניכיים וגורמים להן להיות אדומות, נפוחות וכואבות.

קשור לתמיכה בשיניים שלכם בעצם

מחלות חניכיים מתייחסות לקבוצה של מצבים דלקתיים המשפיעים על המבנים התומכים בשיניים. מחלות אלו יכולות להיגרם על ידי חיידקים, וירוסים או גורמים אחרים. מחלת חניכיים היא מצב כרוני המשפיע על הרקמות המקיפות את השיניים. הוא מאופיין באדמומיות, נפיחות ודימום בחניכיים, כמו גם רגישות וכאב בשיניים. מצב זה עלול להוביל לאובדן שיניים אם אינו מטופל זמן רב מדי. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, עדיף לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי.

מחלות חניכיים הן הגורם המוביל לאובדן שיניים אצל מבוגרים. חלק מהמחלות החניכיים הנפוצות כוללות דלקת חניכיים, דלקת חניכיים ומורסה פרי-אפיקלית. הדרך הנפוצה ביותר לטפל במחלות אלו היא על ידי אבנית והקצעת שורשים הכוללת ניקוי ידני של כיסי החניכיים סביב השיניים. תהליך זה עלול להיות כואב וקשה להגיע לניקוי יסודי בשיטה זו. פותחה טכנולוגיה חדשה בשם 3D-CAD שיכולה לסייע בשיפור היעילות של קנה המידה והקצעת השורשים. זה מאפשר לרופאי שיניים לקבל החלטות מדויקות יותר לגבי כמה זמן הם צריכים להשקיע על כל שן בודדת לטיפול מבלי לקחת יותר מדי זמן על אף מטופל אחד