זירקוניה – יתרונות וחסרונות

בעבר נעזרו בחומרים מתכתיים לשם ייצור כתרים לשיניים. לאחר התפתחות טכנולוגית מסוימת עברו לייצר את הכתרים משיש. החיפוש המתמיד הוא אחר חומר עמיד שמתאים לשמש לייצור כתרים מבחינה דנטלית. כיום משמשת תרכובת כימית על בסיס צורן שנקראת בשם זירוקניה לייצור כתרים. מכאן שם הכתרים – כתרי זירקוניה.

מחפשים מרפאת שיניים בקרית מלאכי? צרו קשר >>>

מהם היתרונות ומהם החסרונות של כתרי זירקוניה?

היתרונות של כתרים אלו רבים, וזו הסיבה לכך שכיום הם הפכו להיות הבחירה המועדפת על ידי כל רופאי השיניים. מדובר על חומר בעל התאמה ביולוגית ברמה גבוהה מאוד, מה שמאפשר שימוש בכתרים באופן שהוא נוח, אסתטי ומשלים את שורת השיניים באופן המוצלח ביותר. אך לצד היתרונות הללו אי אפשר שלא להזכיר את החסרונות של כתרי זירקוניה.

אמנם אחד היתרונות הוא היות החומר חזק, אך במהלך הזמן הוא נחלש במידה מסוימת. חשוב לציין כי זירקוניה לרוב אינו נשחק, אבל דווקא המאפיין הזה עלול להיות לנו לרועץ, שכן הכתר עלול לשחוק שיניים בריאות סביב. חיסרון נוסף הוא היות החומר בעל שקיפות מסוימת. דבר שעלול לפגוע במראה האסתטי של הפה שלנו. כתרי זירקוניה לא תמיד מצליחים לכסות בשלימות, וגוון שחור של השן עלול להיות ניכר לעין.

טיפול מותאם וכתר עמיד ואסתטי

חשוב לציין כי גם בייצור כתרי זירקוניה ניתן למצוא כמה חברות שמייצרות ומציעות את החומר. יש הבדלים במידת החוזק ובמאפיינים הנוספים של המוצר. חשוב לכן לברר היטב ולבדוק מהו הכתר שאתם מקבלים, מהי רמת האיכות, איזו אחריות אתם מקבלים על הטיפול, למשך כמה זמן אמור הכתר לשרת אתכם בשלימות ועוד. תמיד חובה לבחור רופא שיניים מקצועי ומנוסה כדי ליהנות מתוצאות טובות ברמה הגבוהה והמושלמת.